Delevan 1812R-683J
Part No.:
1812R-683J
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Aetrix1812R-683J.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 183MA 6 OHM SMD
Comments
1812R-683J Specifications
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
183 mA
DC Resistance (DCR):
6Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)