Delevan 4232-471J
Part No.:
4232-471J
Datasheet:
Aetrix4232-471J.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 363MA 920MOHM SM
Comments
4232-471J Specifications
Series:
4232
Type:
Wirewound
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
363 mA
DC Resistance (DCR):
920mOhm Max
Q @ Freq:
17 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
140MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)