Delevan 4232-473J
Part No.:
4232-473J
Datasheet:
Aetrix4232-473J.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 135MA 11.4OHM SMD
Comments
4232-473J Specifications
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
135 mA
DC Resistance (DCR):
11.4Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)