Delevan 4232-682J
Part No.:
4232-682J
Datasheet:
Aetrix4232-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 294MA 2.4OHM SMD
Comments
4232-682J Specifications
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
294 mA
DC Resistance (DCR):
2.4Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)