Delevan 4232R-181J
Part No.:
4232R-181J
Datasheet:
Aetrix4232R-181J.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 446MA 610MOHM SM
Comments
4232R-181J Specifications
Type:
Wirewound
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
446 mA
DC Resistance (DCR):
610mOhm Max
Q @ Freq:
19 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
165MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)