Delevan 4232R-221J
Part No.:
4232R-221J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Aetrix4232R-221J.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 442MA 680MOHM SM
Comments
4232R-221J Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delevan
Series:
4232R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
442 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
680mOhm Max
Q @ Freq:
19 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
135MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)