Delevan 4232R-222J
Part No.:
4232R-222J
Datasheet:
Aetrix4232R-222J.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 416MA 1.2OHM SMD
Comments
4232R-222J Specifications
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
416 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
55MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)