Delevan 4232R-273J
Part No.:
4232R-273J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Aetrix4232R-273J.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 153MA 8.8 OHM SMD
Comments
4232R-273J Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delevan
Series:
4232R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
153 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
8.8Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)