Delevan C0603C-150NJ1T3
Part No.:
C0603C-150NJ1T3
Datasheet:
AetrixC0603C-150NJ1T3.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 245MA 1.14OHM SM
Comments
C0603C-150NJ1T3 Specifications
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
245 mA
DC Resistance (DCR):
1.14Ohm Max
Q @ Freq:
28 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)