Delevan C0603C-210NJ1T1
Part No.:
C0603C-210NJ1T1
Datasheet:
AetrixC0603C-210NJ1T1.pdf
Description:
FIXED IND 210NH 200MA 2.06OHM SM
Comments
C0603C-210NJ1T1 Specifications
Inductance:
210 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
2.06Ohm Max
Q @ Freq:
24 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:
900MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)