Delevan C0603C-270NJ1T1
Part No.:
C0603C-270NJ1T1
Datasheet:
AetrixC0603C-270NJ1T1.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 195MA 2.1OHM SMD
Comments
C0603C-270NJ1T1 Specifications
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
195 mA
DC Resistance (DCR):
2.1Ohm Max
Q @ Freq:
21 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
600MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)