Delevan C0603C-330NJ1T4
Part No.:
C0603C-330NJ1T4
Datasheet:
AetrixC0603C-330NJ1T4.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 100MA 3.89OHM SM
Comments
C0603C-330NJ1T4 Specifications
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
3.89Ohm Max
Q @ Freq:
19 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
400MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)