Delevan C0603C-33N0J1T3
Part No.:
C0603C-33N0J1T3
Datasheet:
AetrixC0603C-33N0J1T3.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 565MA 220MOHM SMD
Comments
C0603C-33N0J1T3 Specifications
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
565 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)