Delevan C0603C-3N90J1T4
Part No.:
C0603C-3N90J1T4
Datasheet:
AetrixC0603C-3N90J1T4.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 1A 70 MOHM SMD
Comments
C0603C-3N90J1T4 Specifications
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)