Delevan C0603C-68N0J1T3
Part No.:
C0603C-68N0J1T3
Datasheet:
AetrixC0603C-68N0J1T3.pdf
Description:
FIXED IND 68NH 440MA 360MOHM SMD
Comments
C0603C-68N0J1T3 Specifications
Inductance:
68 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
440 mA
DC Resistance (DCR):
360mOhm Max
Q @ Freq:
37 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)