Delevan C0603C-9N50J1T1
Part No.:
C0603C-9N50J1T1
Datasheet:
AetrixC0603C-9N50J1T1.pdf
Description:
FIXED IND 9.5NH 700MA 150MOHM SM
Comments
C0603C-9N50J1T1 Specifications
Inductance:
9.5 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
28 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)