Comchip Technology CZRF52C3V9
Part No.:
CZRF52C3V9
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
Single Zener Diodes
Package:
1005 (2512 Metric)
Datasheet:
AetrixCZRF52C3V9.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323F
Comments
CZRF52C3V9 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
Package/Case:
1005 (2512 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C