Silicon Labs EFM8BB50F8I-A-QFN12R
Part No.:
EFM8BB50F8I-A-QFN12R
Package:
12-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AetrixEFM8BB50F8I-A-QFN12R.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH QFN12
Comments
EFM8BB50F8I-A-QFN12R Specifications
Package/Case:
12-VFQFN Exposed Pad
Speed:
50MHz
Number of I/O:
9
Program Memory Size:
8KB (8K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)