Delevan P1330-103K
Part No.:
P1330-103K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AetrixP1330-103K.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 946MA 216MOHM SMD
Comments
P1330-103K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delevan
Series:
P1330
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
946 mA
Current - Saturation (Isat):
564mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
216mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)