Delevan P1330-222K
Part No.:
P1330-222K
Datasheet:
AetrixP1330-222K.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75MOHM SMD
Comments
P1330-222K Specifications
Series:
P1330
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.69 A
Current - Saturation (Isat):
1.104A
DC Resistance (DCR):
75mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)