Delevan P1330-332K
Part No.:
P1330-332K
Datasheet:
AetrixP1330-332K.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.46A 108MOHM SM
Comments
P1330-332K Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.46 A
Current - Saturation (Isat):
840mA
DC Resistance (DCR):
108mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)