Delevan P1330-392K
Part No.:
P1330-392K
Datasheet:
AetrixP1330-392K.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 1.39A 118MOHM SM
Comments
P1330-392K Specifications
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.39 A
Current - Saturation (Isat):
732mA
DC Resistance (DCR):
118mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)