Delevan P1330-393K
Part No.:
P1330-393K
Datasheet:
AetrixP1330-393K.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 488MA 600MOHM SMD
Comments
P1330-393K Specifications
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
488 mA
Current - Saturation (Isat):
270mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)