Delevan P1330-472K
Part No.:
P1330-472K
Datasheet:
AetrixP1330-472K.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.33A 125MOHM SM
Comments
P1330-472K Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.33 A
Current - Saturation (Isat):
720mA
DC Resistance (DCR):
125mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)