Delevan P1330-473K
Part No.:
P1330-473K
Datasheet:
AetrixP1330-473K.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 467MA 792MOHM SMD
Comments
P1330-473K Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
467 mA
Current - Saturation (Isat):
246mA
DC Resistance (DCR):
792mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)