Delevan P1330-823K
Part No.:
P1330-823K
Datasheet:
AetrixP1330-823K.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 362MA 1.38OHM SMD
Comments
P1330-823K Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
362 mA
Current - Saturation (Isat):
150mA
DC Resistance (DCR):
1.38Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)