Cosel USA, Inc. PBA600F-24-U
Part No.:
PBA600F-24-U
Datasheet:
AetrixPBA600F-24-U.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V
Comments
PBA600F-24-U Specifications
Series:
PBA (600W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
27 A
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.48" L x 4.72" W x 2.40" H (190.0mm x 119.9mm x 61.0mm)