Cosel USA, Inc. PBA600F-5-G
Part No.:
PBA600F-5-G
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
AetrixPBA600F-5-G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V
Comments
PBA600F-5-G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
PBA (600W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
120 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.48" L x 4.72" W x 2.40" H (190.0mm x 119.9mm x 61.0mm)