Cosel USA, Inc. PCA600F-15-P3
Part No.:
PCA600F-15-P3
Datasheet:
AetrixPCA600F-15-P3.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 645W
Comments
PCA600F-15-P3 Specifications
Series:
PCA (600W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 88 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
43 A
Power (Watts):
645W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
5.98" L x 3.50" W x 1.61" H (152.0mm x 89.0mm x 41.0mm)