Cosel USA, Inc. PCA600F-24-G
Part No.:
PCA600F-24-G
Datasheet:
AetrixPCA600F-24-G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 648W
Comments
PCA600F-24-G Specifications
Series:
PCA (600W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 88 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
27 A
Power (Watts):
648W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
5.98" L x 3.50" W x 1.61" H (152.0mm x 89.0mm x 41.0mm)