Delevan S1210-683J
Part No.:
S1210-683J
Datasheet:
AetrixS1210-683J.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 152MA 7 OHM SMD
Comments
S1210-683J Specifications
Series:
S1210
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
152 mA
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)