Delevan S1210R-681J
Part No.:
S1210R-681J
Datasheet:
AetrixS1210R-681J.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 590MA 550MOHM SM
Comments
S1210R-681J Specifications
Material - Core:
Iron
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
590 mA
DC Resistance (DCR):
550mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
180MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)