Delevan S1812R-153K
Part No.:
S1812R-153K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AetrixS1812R-153K.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD
Shipping
Inventory:304
Comments
S1812R-153K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delevan
Series:
S1812R
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
301 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)