SiTime SIT3372AI-1B2-25NH204.800000
Part No.:
SIT3372AI-1B2-25NH204.800000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixSIT3372AI-1B2-25NH204.800000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 204.8000MHZ LVPECL
Comments
SIT3372AI-1B2-25NH204.800000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT3372, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
VCXO
Frequency:
204.8 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±170ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
92mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)