SiTime SIT3372AI-2E2-25NG10.000000
Part No.:
SIT3372AI-2E2-25NG10.000000
Datasheet:
AetrixSIT3372AI-2E2-25NG10.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
Comments
SIT3372AI-2E2-25NG10.000000 Specifications
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±120ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
84mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)