SiTime SIT3372AI-2E2-25NX161.132810
Part No.:
SIT3372AI-2E2-25NX161.132810
Datasheet:
AetrixSIT3372AI-2E2-25NX161.132810.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
Comments
SIT3372AI-2E2-25NX161.132810 Specifications
Frequency:
161.13281 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±370ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
84mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)