SiTime SIT3372AI-4B2-25NG50.000000
Part No.:
SIT3372AI-4B2-25NG50.000000
Datasheet:
AetrixSIT3372AI-4B2-25NG50.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
Comments
SIT3372AI-4B2-25NG50.000000 Specifications
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±120ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)