SiTime SIT3372AI-4B2-28NH76.800000
Part No.:
SIT3372AI-4B2-28NH76.800000
Datasheet:
AetrixSIT3372AI-4B2-28NH76.800000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
Comments
SIT3372AI-4B2-28NH76.800000 Specifications
Frequency:
76.8 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±170ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)