SiTime SIT3372AI-4E2-28NU148.425750
Part No.:
SIT3372AI-4E2-28NU148.425750
Datasheet:
AetrixSIT3372AI-4E2-28NU148.425750.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
Comments
SIT3372AI-4E2-28NU148.425750 Specifications
Frequency:
148.42575 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±3170ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)