SiTime SIT3372AI-4E2-28NZ51.200000
Part No.:
SIT3372AI-4E2-28NZ51.200000
Datasheet:
AetrixSIT3372AI-4E2-28NZ51.200000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
Comments
SIT3372AI-4E2-28NZ51.200000 Specifications
Frequency:
51.2 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±1570ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)