SiTime SIT3372AI-4E2-33NX135.000000
Part No.:
SIT3372AI-4E2-33NX135.000000
Datasheet:
AetrixSIT3372AI-4E2-33NX135.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
Comments
SIT3372AI-4E2-33NX135.000000 Specifications
Frequency:
135 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±370ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)