SiTime SIT3373AI-1E2-33NX270.000000
Part No.:
SIT3373AI-1E2-33NX270.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AetrixSIT3373AI-1E2-33NX270.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
Comments
SIT3373AI-1E2-33NX270.000000 Specifications
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
270 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±370ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)