Delevan SPD62R-153M
Part No.:
SPD62R-153M
Datasheet:
AetrixSPD62R-153M.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.2A 300 MOHM SMD
Comments
SPD62R-153M Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)