Delevan SPD62R-183M
Part No.:
SPD62R-183M
Datasheet:
AetrixSPD62R-183M.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 1.1A 350 MOHM SMD
Comments
SPD62R-183M Specifications
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)