Delevan SPD62R-184M
Part No.:
SPD62R-184M
Datasheet:
AetrixSPD62R-184M.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 350MA 2.1OHM SMD
Comments
SPD62R-184M Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
350mA
DC Resistance (DCR):
2.1Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)