Delevan SPD62R-273M
Part No.:
SPD62R-273M
Datasheet:
AetrixSPD62R-273M.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 940MA 450MOHM SMD
Comments
SPD62R-273M Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
940 mA
Current - Saturation (Isat):
940mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)