Delevan SPD62R-334M
Part No.:
SPD62R-334M
Datasheet:
AetrixSPD62R-334M.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 220MA 3.3OHM SMD
Comments
SPD62R-334M Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
220 mA
Current - Saturation (Isat):
220mA
DC Resistance (DCR):
3.3Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)