Delevan SPD62R-682M
Part No.:
SPD62R-682M
Datasheet:
AetrixSPD62R-682M.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.8A 170MOHM SMD
Comments
SPD62R-682M Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)