Delevan SPD62R-823M
Part No.:
SPD62R-823M
Datasheet:
AetrixSPD62R-823M.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 500MA 1.45OHM SMD
Comments
SPD62R-823M Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
1.45Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)