Cosel USA, Inc. SUCS3243R3C-G
Part No.:
SUCS3243R3C-G
Datasheet:
AetrixSUCS3243R3C-G.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Comments
SUCS3243R3C-G Specifications
Series:
SUCS (3W)
Type:
Isolated Module
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
73%